Järjestäjät 2019

Vaelluksen järjestävät:

  • Luumäen Reserviupseerit
  • Luumäen Reserviläiset
  • Virolahden ja Miehikkälän Reserviupseerit
  • Kaakonkulman Reserviläiset
  • Salpalinjan Oppaat ry

 

Puolustusvoimat tukee tapahtumaa.

MPK on koko Salpavaelluksen järjestelyjen kehyksenä tuomalla tapahtumaan koulutus- ja hallinnointijärjestelmänsä. Ajatuksena on, että 25 kertaa järjestetyn Salpavaelluksen vuosien saatossa jalostuneet hyvät puolet ja MPK:n tarjoamat mahdollisuudet sulautetaan yhteen entistä ehommaksi ja toimivammaksi kokonaisuudeksi. Näistä palasista syntyy 26. Salpavaellus, elämys, kokemus, joka luo pohjaa ja innostusta tuleville Salpalinjaan tutustumisille vuosikausiksi eteenpäin!

Yhteystiedot

Salpavaelluksen oma sähköpostiosoite on  salpavaellus(a)salpavaellus.net tai viestitä suoraan alla oleville henkilöille.

1-Antti Pakkanen
Vaelluksenjohtaja

Antti Pakkanen
041 446 1632
antti.lauri.pakkanen@gmail.com

1-Jukka Lappi

Huoltopäällikkö
RUK-opastukset
Jukka Lappi
0400 177 959
jslappi5823@gmail.com

 

Varajohtaja
Mauno Siren
040 0889 057
mauno.siren@pp.inet.fi

Erityisasiantuntija
Terho Ahonen
terhoahonen2@gmail.com

Reittipäällikkö
Pekka Kivinen
pekka-kivinen@hotmail.com

Reittipäällikkö
Juha Huttunen
huttusenjussi@gmail.com

 

Reittipäällikkö
Markku Kaulio
markku.kaulio@gmail.com

1-Kari Tahvanainen
Luumäen Reserviupseerit pj
Kari Tahvanainen
karittahvanainen(a)gmail.com
1-Heikki puh joht
Heikki Rongas
Virolahden ja Miehikkälän
Reserviupseerikerho pj.
040 710 7296
heikki.rongas@gmail.com
1-Jukka Sillanpää
Jukka Sillanpää
Luumäen Reserviläiset
puheenjohtaja
0400 771 151
jukka.antero.sillanpaa@gmail.com

Pekka Rintelä
Kaakonkulman Reserviläiset
puheenjohtaja
0400 650 654
pekka.rintela@luukku.com